Regulamin świadczenia usług przez firmę
MW-Design Marek Węgrzyn (Pogorzany 156, 34-623 Szczyrzyc, NIP: 7372080973);
telefon: 530959973; e-mail: biuro@mw-design.pl

1. Informacje ogólne

Zamówienia można składać telefonicznie (tel. 530959973, tel. 797 787 788), za pomocą skrzynki pocztowej (biuro@mw-design.pl), a także za pomocą formularzy na stronie www.mw-design.pl przez 24 godziny na dobę.

Zamawiając klient podaje dane kontaktowe, adres dostawy i sposób płatności. Klient zamawiając meble zamawia je z obowiązkiem zapłaty oraz późniejszego ich odbioru.

Czas realizacji zamówienia liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie bankowym wykonawcy.

Czas realizacji zamówienia to czas wyprodukowania mebla, który jest ustalany indywidualnie z Klientem ze względu na specyfikę i indywidualny charakter zamówienia.

Dostawa nie wlicza się w ustalony czas realizacji zamówienia.

Modele narożników które posiadają schowek w formie otwieranej pufy w rogu mebla mają wieko pufy węższe z jednej strony – umożliwiając w ten sposób bezproblemowe otwieranie. Pufa otwiera się na tradycyjnym mechanizmie bez wspomagania sprężynowego. 

Funkcja dodatkowa w postaci otwieranych siedzisk posiada ułatwiające otwieranie mechanizmy sprężynowe, ale nie pełnią one roli podtrzymującej siedzisko w pozycji otwartej.

Opcja dodatkowa wysuwane szuflady to system schowków opartych na prowadnicach kulkowych, w zależności od wymiaru stosujemy 3 rozmiary szuflad: 30×30, 30×50 i 30×70 cm. Wielkość zastosowanych szuflad uzależniona jest od wielu czynników i nie ma możliwości późniejszej ich zmiany. Dopuszczalne obciążenie szuflady: 1kg.

Opcja dodatkowa wolno jeżdżące kuwety, to system oparty na schowkach poruszających się po podłodze za pomocą kółek, system ten nie posiada żadnych mechanizmów prowadzących.

Elementy które z racji charakterystyki muszą być trwale z sobą połączone za pomocą wkrętów są zaślepione odpowiednimi, naklejanymi zaślepkami w podobnym odcieniu laminatu. Odcień zaślepek może się nie znacznie różnić. 

W przypadku braku odbioru zamówionych mebli klient obciążony będzie kosztami transportu w obie strony co udokumentowane będzie fakturą firmy przewozowej.

Odbierając zamówione meble klient ZOBOWIĄZANY jest do dokładnego sprawdzenia przesyłki pod kątem uszkodzeń oraz kompletności zamówienia.

W momencie stwierdzenia nieprawidłowości należy poprosić kierowcę o wypisanie

protokołu .Każda przesyłka jest ubezpieczona, ubezpieczyciel akceptuje tylko protokoły spisane podczas odbioru , protokoły z datą lub godziną późniejszą niż właściwa dostawy z automatu są odrzucane , co za tym idzie uszkodzenia takie będą traktowane jako powstałe z winy zamawiającego np. poprzez błędny montaż, uszkodzenie mechaniczne przy wnoszeniu itd.

BRAK protokołu jest równoznaczne z tym że klient sprawdził meble , a zamówienie jest kompletne, wykonane zgodnie z specyfikacją , nie nosi śladów uszkodzenia .

Wyprodukowanie mebli na wymiar to specyficzny , jednorazowy i czasochłonny proces ,każdy element wymaga spasowania z resztą mebla , z racji tego w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości cały mebel należy dostarczyć w sposób bezpieczny do producenta w celu

Sprawdzenia i jeżeli jest taka potrzeba poprawy mebla.

W momencie zauważenia nieprawidłowości, defektu bądź nieprawidłowgo działania klient ZOBOWIĄZANY jest do zaprzestania w trybie natychmiastowym użytkowania mebli co może tylko pogłębić problem.

Niezastosowanie się do tego wiążę się z stratą prawa do reklamacji bądź gwarancji.

Przesyłki reklamacyjne które noszą ślady uszkodzeń nie są przez nas przyjmowane .

Każdorazowo klient poinformowany jest o terminie realizacji, sposobie i koszcie dostawy. Jednakże jeśli w trakcie wykonywania mebli pojawią się
nieoczekiwane trudności z realizacją projektu w wyżej ustalonym terminie. Wykonawca po uprzednim poinformowaniu Zamawiającego zastrzega sobie
możliwość wydłużenia terminu o czas niezbędny do usunięcia trudności. Maksymalny czas wydłużenia terminu do 21 dni roboczych.

Grafiki znajdujące się na stronie www.mw-design.pl, w formularzu „Skonfiguruj narożnik” mają charakter wyłącznie poglądowy. Ze względu na zróżnicowanie surowca, rzeczywiste elementy drewniane, tapicerka może odbiegać znacznie w kolorze i odcieniu od grafik poglądowych na naszej stronie. Dane elementy zestawu zawierające drewno i płytę meblową ze względu na proces obróbki mogą posiadać różnice wybarwienia.

Dopuszczalna tolerancja produkcji to 2-4 cm, dlatego finalnie mebel/narożnik może nieznacznie różnić się od wymiaru zamawianego.

Usługodawca dołoży wszelkich starań by dostarczyć produkt wedle obowiązujących standardów.

2. Postanowienia końcowe

Dane osobowe przetwarzane są przez firmę z należytą starannością celem zrealizowania usługi na najwyższym poziomie. W przypadkach nieregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie przepisy obowiązującego polskiego prawa. Postanowienia regulaminu wchodzą w życie z dniem opublikowania.

Ostatnia aktualizacja 1 styczeń 2022.